Rezygnuję

Opublikowany 2014/01/28

Pobyt na konferencji w Spale zmusił mnie do wielu przemyśleń. Podczas wieczornego spotkania usłyszałem kilka słów prawdy od liderów środowiska mazowieckiego. Czasem wystarczy nie duża ilość alkoholu aby ludzie zaczęli mówić bardziej otwarcie. Artykuł ten chciałem napisać od razu po przyjeździe ze Spały, ale postanowiłem poczekać aż opadną emocje.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Czy Prezes Błach chce doprowadzić do upadku Warsaw Judo Open?

Opublikowany 2013/12/10

W pierwszych dniach grudnia zadzwoniłem do PZJudo z prośbą o uzyskanie zaświadczenia, niezbędnego do aplikowania o dotację na organizację Warsaw Judo Open. Pani K.Koszela odpowiedziała, że nie będzie problemu i poprosiła żebym wzorem poprzednich lat napisał maila co ma być w treści tego zaświadczenia.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dwukrotny olimpijczyk ofiarą politycznych rozgrywek Prezesa PZJudo

Opublikowany 2013/08/22

Co trzeba zrobić, aby móc reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Świata?

Jakże naiwni są Ci, którzy myślą, że należy uzyskać wynik będący minimum kwalifikacyjnym. Otóż nie. Tegoroczne nominacje na Mistrzostwa Europy Seniorów, Mistrzostwa Europy Kadetów oraz Mistrzostwa Świata Seniorów pokazały, że to nie wynik decyduje o tym kto znajdzie się w składzie na imprezę mistrzowską. Więc co decyduje? A raczej kto decyduje? Decyduje jednoosobowo Prezes Polskiego Związku Judo.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Czy miała nastąpić cicha zmiana władzy? Czy Sławomir Kownacki miał zostać nowym Prezesem?

Opublikowany 2013/06/12

W ciągu ostatnich miesięcy kilkakrotnie słyszałem teorię, że szykuje się zmiana władzy i że nowym Prezesem zostanie Sławomir Kownacki. Oczywiście, to Kongres wybiera Prezesa w „demokratycznych” wyborach, ale co, jeśli Prezes zostanie wybrany wcześniej?

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Kim jest Wiesław Błach?

Opublikowany 2013/06/10

Kim był, to wszyscy wiemy. Mało kto jest w stanie pochwalić się tak wspaniałym CV, jak obecny Prezes Wiesław Błach. Ale kim jest?Prezesem? Sekretarzem Generalnym? Dyrektorem Sportowym? Trenerem Kadry Narodowej? Ale jakiego kraju?

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Czy powinien zostać wprowadzony do PZJudo Kurator?

Opublikowany 2013/06/03

Zdecydowanie tak. Uważam, że tylko Kurator jest w stanie doprowadzić do demokratycznych wyborów. 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wrażenia po Kongresie 11 maja 2013

Opublikowany 2013/05/21

Dobrze, że pojechaliśmy i to w ilości, która uniemożliwiła Zarządowi zmianę statutu (o moich uwagach do projektu statutu przeczytacie w dziale Statut/Analiza projektu statutu PZJudo ).  W moim odczuciu Kongres by się odbył, gdyby było nas mniej niż 1/3 wszystkich delegatów. Dlaczego tak uważam?

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Nasze polskie bagienko

Opublikowany 2013/05/20

Podczas kongresu w 2008 wszyscy mówiliśmy, że w Polskim Judo jest źle, że nic się nie dzieje, że nie ma rozwoju. Ja byłem jednym z tych, którzy podczas Kongresu skrytykowali działania Zarządu kierowanego przez Prezesa Falkiewicza i Wiceprezesa Kowalczyka. Panowała opinia, że sięgnęliśmy dna. Niektórzy mówili, że to dobrze bo jeśli jest dno, to będzie się  można od niego odbić. 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dlaczego postanowiłem stworzyć tę stronę.

Opublikowany 2013/05/19

Podczas Kongresu 11.05.2013, słuchając wypowiedzi Prezesa Wiesława Błacha oraz Członka Zarządu Sławomira Kownackiego, prawie uwierzyłem, że wszystko jest w PZJudo OK, że to Ministerstwo Sportu łamie prawo, że dwaj pieniacze Kowalczyk i Borzęcki przegrali wybory i "mieszają" w środowisku nie umiejąc się pogodzić z porażką. 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »